Skip to main content

ANKARA’DA 15 MAYIS DÜNYA MPS FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

By 30 Mayıs 2024Bizden Haberler

MPS LH Derneği olarak her yıl 15 Mayıs haftasında, Mukopolisakkaridoz (MPS) hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için gerçekleştirdiğimiz “Dünya MPS Farkındalık Günü” etkinliklerimizin bir yenisini 16 Mayıs 2024 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirdik.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencilerinin bu yıl konusunu “Mukopolisakkaridozlar” olarak belirlediği Sosyal Sorumluluk Projesinin final çalışmasında bir araya geldik. Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Alev ŞAYLAN’ın sunuculuğunu yaptığı Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Beytepe Yerleşkesindeki etkinlikte, hastalarımızı temsilen MPS Tip 4A tanılı Eftelya KOÇER ve Aslım ŞAYLAN, MPS LH Derneği Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Ayfer ERGÜZEL, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı adına Prof. Dr. Cenk GÜRAY, HÜ İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serap SİVRİ ve HÜ Beytepe Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Akın ÜZÜMCÜGİL konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinliğin devamında şef Atilla Çağdaş DEĞER yönetiminde, piyanist Nehir YELOK eşliğinde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu 5. Sınıflar Korosu ile seyirci ve hastalarımızın da aktif katılımıyla koro dinletisi vardı. Öğr. Gör. Zeynep Melisa COŞKUN’un “Masalsı Anlatım ile Çalgılar Karnavalı” sunumunda orkestra enstrümanlarının tanıtımı yapıldı ve sonrasında eğlenceli etkinliğimiz, teşekkür belgelerinin takdimi, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Bu verimli, keyifli ve eğlenceli etkinliğimize katılan, destek olan, farkındalık çabasında yer alan kurumlara ve katılımcılara derneğimiz ve hastalarımız adına teşekkür ediyoruz.